Certifikace produktů

nejpřísnější certifikace bio bavlny
Certifikace GOTS

Certifikace GOTS (Global Organic Textile Standard) - čtyři písmena, která mění vše. Jedná se o nejpřísnější a nejuznávanější certifikaci pro textil vyrobený z organických vláken, který zaručuje pěstování bavlníku bez GMO, bez chemikálií (umělá hnojiva, pesticidy, insekticidy) a sleduje každý krok od bavlníkového pole, až po finální produkt.
Garantuje také splnění nejvyšších etických požadavků, které jsou v souladu s Fair Trade.

Jsme hrdí, že všechny naše produkty na e-shopu Zdravetricko.cz mají certifikaci GOTS, a přesahují tak legislativní nároky na kvalitu textilu v Evropské unii i České republice.

VÝROBA OBLEČENÍ V SOULADU S FAIR TRADE
CERTIFIKACE FAIR WEAR

Fair Wear Foundation pracuje na vytvoření oděvního průmyslu, který je férový pro každého.
Fair Wear Foundation je nezisková organizace, která spolupracuje s oděvními značkami, továrnami, odbory, nevládními organizacemi a vládami na zlepšení pracovních podmínek pro oděvní pracovníky v 11 produkčních zemích napříč Asií, Evropou a Afrikou.

oblečení bez utrpení vhodné pro vegany
Certifikace PETA - Approved Vegan

Certifikace PETA - Approved Vegan zaručuje, že oděvy neobsahují žádné živočišné složky a že žádné zvíře při výrobě netrpělo.
Jedná se o další krok k udržitelné a odpovědné produkci.

standard pro organický obsah
Certifikace OCS 100

Standard pro organický obsah (OCS) platí pro jakýkoli nepotravinářský výrobek obsahující 95-100 procent organického materiálu. Ověřuje přítomnost a množství organického materiálu v konečném produktu a sleduje tok suroviny od jejího zdroje ke konečnému produktu.

OCS 100 je zárukou, že konečný produkt obsahuje přesné množství daného organicky vypěstovaného materiálu.

sledování recyklovaných surovin
Certifikace RCS BLENDED

RCS (Recycled Claim Standard) se používá jako standard spotřebitelského řetězce pro sledování recyklovaných surovin v dodavatelském řetězci. RCS ověřuje přítomnost a množství recyklovaného materiálu v konečném produktu.

Umožňuje transparentní, konzistentní a komplexní nezávislé hodnocení a ověření požadavků na obsah recyklovaného materiálu u jednotlivých produktů.

sledování recyklovaných materiálů v konečném produktu
Global Recycled Standard

Global Recycled Standard (GRS) je produktová norma pro ověřování a sledování recyklovaných materiálů v konečném produktu. 

Cílem GRS (Global Recycled Standard) je zvýšit používání recyklovaných materiálů ve výrobcích a omezit nebo odstranit škody způsobené při jejich výrobě.

testování textilií na škodlivé látky
STANDARD 100 by OEKO-TEX®

STANDARD 100 by OEKO-TEX® je jedním z nejznámějších štítků na světě. Používá se pro textilie testované na škodlivé látky. Znamená důvěru zákazníků a vysokou bezpečnost produktu. Níže zjistíte, co STANDARD 100 znamená a proč stojí za kupovat produkty s touto certifikací.

S certifikací OEKO-TEX® STANDARD 100 si můžete být jisti, že každá součást výrobku, tj. každá nit, knoflík a další příslušenství, byla testována na přítomnost škodlivých látek a že výrobek je proto neškodný pro lidské zdraví.

Certifikace našich produktů

Náš dodavatelský řetězec je certifikován různými nezávislými orgány a normami.

Detaily o certifikaci produktu naleznete v detailu každého produktu. Usilujeme o budování zdravých environmentálních postupů a většího respektu k lidem i planetě. Proto jsou naše produkty certifikovány výše zmíněnými certifikáty (GOTSPETA - Approved VeganFair Wear FoundationOCS 100 - standardOEKO-TEX® STANDARD 100RCS Blended).

Prozkoumejte naše kolekce